اطلاعات تماس
تهران، سعادت آباد، میدان شهرداری، برج سرو، طبقه چهارم، واحد شش
info@samimcarpet.org
22111550
قالیشویی صمیم

این مجموعه مفتخر است با دستیابی به متنوع ترین و بروزترین متدهای شستشوی تر و خشک ، استفاده از باکیفیت ترین و معتبرترین برندهای تولید کننده مواد شوینده ، بکارگیری استادکاران با سابقه صنعت فرش ، با بهره گیری از تجهیزات بسته بندی و ناوگان حمل و نقل منحصربفرد در سطح شهر تهران بالغ بر ۳۰ خدمت متنوع را به بیش از ۲۹۰۰۰ مشترک خود و سایر عاشقان فرش ، این «دردانه ی هنر- صنعت اصیل ایرانی» در سراسر گیتی ، عرضه نماید.

ما را دنبال کنید

قالیشویی صمیم - بهترین کارخانه قالیشویی در تهران

قالیشویی صمیم

قلمکاری فرش

شرح خدمات:
در فرش های دستباف به دلیل استفاده از الیاف طبیعی (ابریشم ، پشم ، پنبه و …) ، جهت رنگ آمیزی نخ ها از رنگ های طبیعی استفاده می شود که حلال آنها آب است ، همچنین عدم استفاده از مواد شيميايي و تثبيت کننده هاي رنگ موجب مي شود زمانی که فرش در معرض رطوبت قرار می گیرد این رنگ ها مجدداً رقیق شده ، شروع به حرکت در سطح فرش کرده ، فرش دچار اختلاط رنگ می شود که بر اثر آن معمولاً رنگ های تیره وارد قسمت های روشن قالی شده و با کمرنگ یا بور شدن نقوش تیره فرش ، چهره نامطلوبی به گل ها و نقشه آن می دهد  و نیاز به قلمکاری دارد.

فرش ها معمولاً به سه دلیل می بایست قلمکاری شوند :

الف) پس از بافت فرش با توجه به اینکه ممکن است هنگام رنگرزی رنگ ها به صورت یکنواخت حاصل نشوند و یا بر اساس سلیقه خریدار غلظت رنگ بیشتری مدنظر باشد . (تقاضای مشتریان عرب معمولاً مبنی بر کنتراست شدید قالی های دستباف می باشد)

ب) در اثر نگهداری نامناسب ، بروز حوادث (مانند ترکیدن لوله آب) و یا سهل انگاری در شست و شو که معمولاً در شست و شوهای خانگی رخ می دهد .

ج) اختلاط رنگ کنترل شده زمان شست و شو که قبل از عملیات تست های لازم انجام شده و در زمان شست و شو اوپراتور دستگاه آمادگی آن را دارد و تمهیدات لازم را از پیش در نظر گرفته است .

قلمکاری را با نام نیش قلم نیز می شناسند ، چرا که بوسیله یک چوب نازک استوانه ای که سرآن پارچه یا پنبه پیچیده شده و آغشته به مواد رنگی است و روی پرز قالی زده می شود ، انجام می گیرد تا رنگ مورد نظر بدست آید . برای رنگ کردن فرش از مواد شمعی، ماژیک و جوهرهای شیمیایی مختلف که در آب حل می شوند استفاده می کنند.

ارسال نظر