اطلاعات تماس
تهران، سعادت آباد، میدان شهرداری، برج سرو، طبقه چهارم، واحد شش
info@samimcarpet.org
22111550
قالیشویی صمیم

این مجموعه مفتخر است با دستیابی به متنوع ترین و بروزترین متدهای شستشوی تر و خشک ، استفاده از باکیفیت ترین و معتبرترین برندهای تولید کننده مواد شوینده ، بکارگیری استادکاران با سابقه صنعت فرش ، با بهره گیری از تجهیزات بسته بندی و ناوگان حمل و نقل منحصربفرد در سطح شهر تهران بالغ بر ۳۰ خدمت متنوع را به بیش از ۲۹۰۰۰ مشترک خود و سایر عاشقان فرش ، این «دردانه ی هنر- صنعت اصیل ایرانی» در سراسر گیتی ، عرضه نماید.

ما را دنبال کنید

قالیشویی صمیم - بهترین کارخانه قالیشویی در تهران

قالیشویی صمیم

نوار چرم فرش

شرح خدمات:
دوخت نوار چرم در لبه های قالی که ااصطلاحاً به آن چرم دوزی می گویند در گذشته به منظور جلوگیری از لوله شدن لبه فرش و همچنین متمایز ساختن فرش های صادراتی استفاده می شد . امروزه کاربرد چرم دوزی برای فرش متداول تر از گذشته است چرا که کفسازی اکثر واحدهای مسکونی بوسیله متریال صیقلی تر از گذشته همچون سنگ ، سرامیک و پارکت بوده که باعث جابجایی (سر خوردن) فرش می شود و دوخت نوار چرم از سر خوردن قالی جلوگیری می نماید . همچنین به دلیل نصب فرش ها و گلیم های نفیس روی دیوار این اقدام می تواند باعث جلوه بهتر و صاف ماندن لبه های قالی شود . ضمناً تولیدکنندگان فرش نیز جهت پنهان کردن جای میخ اتصال به دستگاه (دار) و سوزن کاری لبه فرش تمایل بیشتری نسبت به چرم دوزی نشان داده اند .

نوار چرم های متداول مورد استفاده جهت چرم دوزی دارای عرض ۳ تا ۵ سانتی متر بوده و جنس آنها غالباً چرم مصنوعی (انواع فوم و مواد پلاستیکی) می باشد فلذا در اثر استفاده و شست و شو مستهلک شده و نیاز به تعویض پیدا می کنند . همچنین برخی فرش ها بویژه آن دسته که مکانیزم بافت آنها به روش لول بوده است پس از مدتی استفاده به دلیل لوله شدن لبه های طولی نیاز به چرم دوزی دارند و در صورتی که دوخت نوار چرم برای این دسته از قالی ها انجام نشود دچار آسیب شیرازه خواهند شد .

خدمات چرم دوزی در مرکز خدمات Luxury فرش صمیم با استفاده از نوار چرم با کیفیت عالی و نخ مخصوص چرم و توسط استادکاران خبره انجام می شود . بدین ترتیب که ابتدا لبه لوله شده فرش با استفاده از بخار و چکش کاری صاف شده و نوار چرم با استفاده از نخ مخصوص چرم به صورت ۷و۸ (زیگزاگ) به پشت لبه فرش دوخته می شود.

ارسال نظر